Słuchacze ucząc decydując się zdobywać wiedzę na kierunku „technik usług kosmetycznych” poznają metody diagnostyki kosmetycznej i sposoby wykonywania zabiegów w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej, leczniczej i upiększającej. Zdobywając wiedzę teoretyczna jak i umiejętności praktyczne uczą się obsługiwać urządzenia do wykonywania zabiegów.

Uczniowie oprócz nauki świadczenia usługi bezpośredniej uczą się udzielania porad związanych z pielęgnacją i profilaktyką skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni, stóp i ciała oraz upiększaniem w warunkach domowych.

Ważnym elementem przygotowania do pracy kosmetyczki jest współpraca z lekarzem dermatologiem, polegająca na wspomaganiu terapii i przynosząca wymierne efekty w trakcie leczenia chorób skóry gładkiej, owłosionej oraz przydatków skórnych.

Obecne czasy wymuszają na nas coraz większą dbałość o wizerunek zewnętrzny, z tego powodu rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie.

Technik usług kosmetycznych jest zawodem usługowym mieszczącym się w sferze usług publicznych. Odbiorcy tych usług są grupą konsumentów bardzo wymagających. Narzuca to na sektory tej branży związane z kosmetyką ciągły i nieustanny rozwój, wprowadzanie innowacji kosmetycznych i technologicznych oraz podnoszenie poziomu świadczonych usług.

Czas trwania nauki: 2 lata

 

Zobacz także nasze inne kierunki: Higienistka stomatologiczna, Opiekun medyczny, Asystentka stomatologiczna, Technik analityk, Technik dentystyczny, Technik elektroradiolog, Technik masażysta, Technik rachunkowości, Technik sterylizacji medycznej, Technik usług fryzjerskich, Florysta.